• 67331133
 • 27773341
 • Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
 • Darbadienās 8:30-20:00 Sestdien 9:30-13:00
Gastroenterologa ieteikumi, kā izvairīties no svētku pārēšanās sajūtas

Svētku vakariņas ģimenes un draugu lokā… Svecēs iegrimis galds, kas priecē acis (un vēderus) ar zirņiem un speķa gabaliņiem, sen kāroto rasolu, kotletēm, štovētiem kāpostiem un vecmammas ceptiem pīrādziņiem… Tas nav tikai kadrs no TV reklāmas. Tā ir šo svētku realitāte – neatņemama Ziemassvētku daļa.

Un gandrīz katrs no mums, paralēli svētku priekam, ir pieredzējis pārēšanos, kas pasliktina pašsajūtu, rada smaguma un noguruma sajūtu, vēdera uzpūšanos, kuņģa dedzināšanu un virkni citu problēmu. Tieši tad var saasināties arī jau esošie veselības traucējumi. Bet kā, lai turas pretī visiem galdā esošajiem gardumiem?

Klīnikas „Goodlife” vadītājs, sertificēts un Latvijā praktizējošs gastroenterologs, endoskopists Dr. Sabrī Abdelmasī dalās ar dažiem vērā ņemamiem ieteikumiem, kā saudzēt savu kuņģa-zarnu traktu svētku laikā un izvairīties no nepatīkamajām sajūtām.

 

Lai pēc svētkiem sliktā pašsajūta no pārēšanās neliktu par sevi manīt, ir viens zelta likums, kuru nepieciešams ievērot, un kuru zinām visi – ēst samērīgi un mazām porcijām. Un tomēr statistika liecina, svētku brīvdienām beidzoties, 30% - 40% Latvijas iedzīvotāju izjūt sūdzības kuņģa - zarnu trakta darbībā. Ilgstoša smaguma sajūta, caureja, gastrīta saasinājumi, vēdera pūšanās – tās ir tipiskākās sūdzības, kuras tad risinām mēs, gastroenterologi.

 

Parūpējies par labsajūtu jau iepriekš

Būtu nepieciešams laicīgi sagatavot savu organismu izēšanās triecienam. Viens no efektīvākajiem veidiem ir sabalansēt labās un sliktās baktērijas, kas veido kuņģa – zarnu mikrofloru. Mūsu uzdevums ir rūpēties par līdzsvaru. Tāds ir dzīves princips – nevis, ka mēs izdzenam slikto laukā, bet rūpējamies par to labo, kužinot un čubinot. Un tikai tad iestājas harmonija.

 

To var panākt ikdienā lietojot labās baktērijas jeb probiotikas saturošus ēdienus, piemēram, skābus kāpostus, salātus, jogurtu, kefīru, vai arī aptiekā iegādātu probiotiku izlasi. Efektīvas probiotikas var palīdzēt novērst vēdera pūšanos un gāzu rašanos – divas visbiežāk sastopamās problēmas, kas rodas pārēšanās gadījumos. Vajadzētu sākt gatavoties svētku mielastiem un veidot harmoniju zarnu mikroflorā vismaz nedēļu pirms svētkiem.

 

Es saviem klientiem iesaku izvēlēties vietējā zīmola LYL love your life ® probiotikas LYLBIOTIC. Tieši šo labo baktēriju izlasi rekomendē arī Latvijas Jauno Gastroenterologu biedrība un es šo kolēģu viedoklim uzticos. LYLBIOTIC labo baktēriju kompleksam tikai vienā kapsulā ir iekļauts superliels baktēriju skaits – 28 miljardi. Liela ir arī baktēriju daudzveidība – 9 sugas, kas ir identiskas baktērijām, kuras mīt cilvēka organismā.

 

Saprotiet, lielākā daļa vēdera problēmas, nozīmē to ka cilvēka mikrofloras sastāvs ir disbalansā un tajā vairāk ir baktērijas, kas dod, piemēram, gāzes. Neskaitāmi daudzos zinātniskos pētījumos ir pierādīts, ka LYLBIOTIC sastāvā esošās bifidobaktērijas, laktobaktērijas un Saccharomyces boulardii veicina labvēlīgo baktēriju veidošanos zarnās, uzlabo gremošanu, palīdz nodrošināt normālu vielmaiņu, novērš aizcietējumu rašanos vai tieši pretēji ir efektīvas pie visa veida caurejām.

 

Turklāt, labā baktērija Bifidobacterium longum, kas ir arī LYLBIOTIC sastāvā, dod citokīnus, kas strādā pret citām – nevēlamām baktērijām, nogalinot tās. Ja mēs saprotam, kā notiek šī „saruna”, tad mēs tiešām spējam ietekmēt dažādās nepatīkamās sajūtas vēderā, papildinot ikdienas un svētku diētu ar nepieciešamajām labajām baktērijām. Tas ir fantastiski, jo probiotikas ir daļa no cilvēka organisma, tās nav ķīmiskas vielas. Ir iespēja vienkārši bagātināt kuņģa – zarnu mikrofloru ar tām baktēriju sugām, kurām vajadzētu būt vairāk nekā citām.

 

Arī svētkos ēd pareizi

Lai nepārēstos, ir jāēd lēni. Tas būs viegli izdarāms, ja pēc katra kumosa noliksiet dakšiņu atpakaļ uz galda. Noteikti ir jātaisa pārtraukumi. Svētku vakarā to lieliski var realizēt, dodoties īsās pastaigās, dejojot un piedaloties aktivitātēs.

Atcerieties, ēdiens ir rūpīgi jāsakošļā! Atkarībā no maltītes, 10 - 40 košļāšanas reizes būs gana, lai kuņģis un smadzenes saņemtu pareizos signālus, un pārēšanās drauds mazinātos.

 

Atceries par miegu

Nakts, pēc kārtīgi nosvinētiem svētkiem, var sagādāt problēmas ar aizmigšanu, jo spiedošā sajūta kuņģī dod signālu smadzenēm un gulēšana ir praktiski neiespējama. Ir pierādīts, ka zarnu mikrobioms un smadzenes ir cieši saistītas, un ir saistība starp miegu un gremošanas traktā mītošo baktēriju skaitu un daudzveidību. Pēc ēšanas, vajadzētu būt vismaz 2 stundu pauzei līdz gulēt iešanai un šajā laikā papildus uzņemtas probiotikas var pozitīvi ietekmēt gulēšanas ritmu.

 

Svarīgi pamatprincipi, kas jāievēro izvēloties probiotikas:

 • izvēloties efektīvas labās baktērijas jāpievērš uzmanība baktēriju skaitam un sugu daudzveidībai – skaitam jābūt miljardos un, jo plašāks sugu skaits, jo tās vērtīgākas - viens baktēriju veids nevar izpildīt pārējo funkcijas. Baktērijām atšķiras piestiprināšanās vieta zarnās. Vienas ir aktīvākas tievajā zarnā, bet otras atkal vislabāk darbojas resnajā zarnā. Citām kolonijas patīk veidot zarnu gļotādā, vai  – uz zarnās nokļuvušās barības;
 • svarīgi skatīties, lai būtu pievienotas prebiotikas, jo tās dod iespēju baktērijām iedzīvoties un augt zarnu traktā, piemēram, LYLBIOTIC sastāvs ir bagātināts ar prebiotiku inulīnu;
 • kāds ir probiotiku kapsulas apvalks – jo ne visas labās baktērijas kapsulās ir aizsargātas no agresīvās kuņģa pH vides un tādējādi nevar nokļūt zarnās – īstajā vietā, kur tām ir jāaktivizējas. LYLBIOTIC Patentētais DRcaps™ apvalks garantē baktēriju kultūru dzīvotspēju un ļauj tām aktivizēties tikai pēc nokļūšanas zarnās;
 • kādus uzglabāšanas nosacījumus iesaka ražotājs – probiotikas ir jāglabā ledusskapī vai tās ir ražotas ar jaunākajām tehnoloģijām tā, lai tās varētu nēsāt līdzi somā – un, protams, kāds ir derīguma termiņš. LYLBIOTIC inovatīvais kapsulas veids DRcaps™ un vielas izgatavošanas tehnoloģija, nodrošina iespēju šīs labās baktērijas neuzglabāt ledusskapī, – probiotikas var uzglabāt istabas temperatūrā līdz +25C grādiem un ērti paņemt līdzi, dodoties ikdienas gaitās;
 • un, protams, ērtības labad, svarīgi, kāda ir ražotāja noteiktā dienas deva, piemēram, LYLBIOTIC tā ir tikai 1 kapsula dienā, kas atvieglo to uzņemšanu antibiotiku lietošanas laikā.

 

 

Decembrī pērc LYLBIOTIC aptiekās un interneta aptiekās ar atlaidi -20%.

 

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.


Kas ir andrologs?

Androloģija ir medicīnas nozare, kas pēta vīriešu anatomiju un fizioloģiju, vīriešu reproduktīvās slimības un to ārstēšanas metodes. Androloga kompetencē ir vairāki vīrieša veselības aspekti: gan neauglības jautājumi, gan testosterona samazināšanās vecuma dēļ, liekā svara izraisītās problēmas dzimumsfērā, dzimumceļu un urīnceļu attīstības traucējumi, erekcijas traucējumi un pat vīriešu dzimumorgānu vizuālie defekti.


dr. Viktorija Džabijeva par algoloģiju

Algoloģija ir medicīnas nozare, kas pēta asas un hroniskas sāpes, to patofizioloģiju un sāpju mazināšanas metodes.

Algologs ir ārsts, kurš pārzina sāpju veidošanās mehānismus un sāpju ārstēšanas metodes.
Viktorija Džabijeva - sertificēts ārsts anesteziologs, reanimatologs, algologs.

Ārstē akūtas un hroniskas sāpes:

 • muguras sāpes (piem. pie starpskriemeļu disku trūces, protrūzijas u.c.)
 • locītavu, muskuļu, mīksto audu sāpes
 • onkoloģiskās sāpes
 • pēcoperāciju un traumu izraisītās sāpes
 • neiropātiskās sāpes, jeb sāpes, kas saistītas ar nerva bojājumu (piem. trīszaru nervaneiralģija, diabētiska neiropātija, HIV/AIDS neiropātija).


Zinātniskās intereses un publikācijas saistītas ar anestēzijas vielām, epidurālām blokādēm,
sāpju medicīnu.


gastrologs dr. Sabri Abdelmasī saņem apbalvojumu
gastrologs un endoskopists dr. Sabri Abdelmasī

2021.gada 6.maijā SIA" Good Life Clinic" saņēma 1.pakāpes apbalvojumu par ieguldījumu sociālās labklājības veicināšanā. Apbalvojumu Good Life Clinic vadītājam gastrologam Dr. Sabrī Abdelmasī piešķīra Babītes novada pašvaldība. Ir patīkami, kad esam novērtēti. Un ar savu darbu cenšamies sniegt to labāko saviem pacientiem!


vēnas

Vēnu varikoze jeb vēnu mazspēja ir plaši izplatīta saslimšana un ļoti aktuāla problēma. Līdz ar siltās sezonas sākumu mostas ne tikai daba, arī cilvēki kļūst daudz aktīvāki, biežāk ceļo, dodas garākos pārgājienos un bauda aktīvu atpūtu. Tā ir neierasta slodze kājām, kas var veicināt vēnu problēmu attīstību. Paplašinātas vēnas norāda uz sliktu asinsriti, kuras cēlonis ir asinsvadu elastības trūkums.


Dermatologs

Pēc jaunākās pasaules onkoloģijas statistikas, ādas vēzis ir viens no izplatītākajiem vēžu veidiem. Katru gadu tiek diagnosticēti vairāk kā miljons ne-melanocitāru ādas audzēju un vairāk kā 320 tūkstoši jaunu melanomas gadījumu. Ādas audzēju diagnostikā ir liela loma laikam, ir svarīgi regulāri pārbaudīt jau esošās dzimumzīmes, iepriekš nebijušas dzimumzīmes un arī ādas veidojumus, kas mainās laika gaitā. Tiek piedāvāta izcila iespēja ar 25% atlaidi pārbaudīt Jūsu dzimumzīmes un veikt veidojumu dermatoskopiju, tajā pašā laikā saņemot konsultāciju no pieredzējušiem dermatologiem par ādas kopšanu un preventīviem pasākumiem.


badošanās

Pārtrauktā gavēšana (no angļu val. - Intermittent fasting ), dēvēta arī par pārtraukto badošanos ir, apzināta maltīšu izlaišana konkrētos laikos. Par pārtraukto badošanos var runāt, ja cilvēks ilgāku ( līdz pat 20 stundām) laiku izvairās no kaloriju uzņemšanas ( var lietot ūdeni, melnu kafiju un tēju bez cukura) atstājot 4-8 stundu ilgu laikposmu, kas paredzēts ēšanai .Labāku efektu metabolo procesu uzlabošanai sniedz tieši dienas pirmās puses maltīšu ieturēšana, ieteicams ēst laika sprīdī no pulksten 08:00 līdz 16:00. Badošanās palīdz ķermenim atbrīvoties no liekā svara, veicinot atjaunošanās procesus un vairojot enerģiju, kas savukārt veicina spēka pieplūdumu.


gastrologs un endoskopists dr. Sabri Abdelmasī
gastrologs un endoskopists dr. Sabri Abdelmasī

Viens no "Platīna dakteriem" Gastroenterologs un endoskopists SABRI ABDELMASĪ Rīgas 1. slimnīcā, Medicīnas centrā ARS un Piņķos Good Life Clinica. Latvijā no Libānas ieradās 1991. gadā – lai studētu medicīnu. Palika, iemācījās latviešu valodu, apprecējās. Kā jau Austrumu cilvēkam, komunikācija ir stiprā puse – atšķirībā no latviešu mentalitātes. Vairums latviešu ārstu, pat ja viņi ir forši un kompetenti, nekad neizplūdīs ar pacientu garās skaidrojošās sarunās – dakterim pašam viss tapis skaidrs, un ar to vizīte beidzas, viņš taču neies lieki tērēt laiku! Toties pacients šādas attieksmes dēļ bieži vien jūtas aizvainots, ka labais ārsts viņa problēmai veltījis vien pāris minūtes... Savukārt dakteris Abdelmasī tērē savu laiku “lieki”, viņš pacientam izskaidro visu līdz pēdējam. Iejūtīgs, rūpīgs, korekts. Man arī patīk, ka viņš gan konsultē, gan pats veic endoskopijas, jo tad ārsts var uzreiz redzēt kopainu.


© 2023 Goodlife Clinic. Visas tiesības aizsargātas